Maszyny CNC, którymi dysponujemy zapewniają pełną automatyzację produkcji, pozwalają na skrócenie czasu dostaw i spełnienie oczekiwań klientów w kwestii powtarzalności produkowanych detali. Nad codziennym procesem produkcji pieczę sprawuje sztab fachowców w zakresie obróbki metali, programowania maszyn CNC oraz kontroli jakości. Obróbka CNC oparta jest na automatyzacji etapów przy wykorzystaniu nowoczesnego parku maszynowego.
Zapraszamy do współpracy. Szczegółowe informacje o ofercie, warunkach współpracy można uzyskać telefonicznie
lub wysyłając zapytanie za pomocą formularza kontaktowego.
Radosław Misztela
+48 606 934 054
zmz@zmzcnc.com
Kamil Kraska
+48 601 053 186
zmz@zmzcnc.com
Każdy z naszych operatorów maszyn CNC jest specjalistą w zakresie:
Dodatkowo w naszym zespole pracują osoby, które poza wspomnianymi umiejętnościami posiadają jeszcze dodatkowe kwalifikacje, umożliwiające im wykonywanie prac technologów i programistów, a do ich zadań należy m.in.:
Regularnie inwestujemy i rozbudowujemy nasz park maszynowy, aby jak najskuteczniej reagować na zmiany zachodzące w branży obróbki skrawaniem i oferować jak najszerszą paletę usług. Dysponujemy obrabiarkami znanych na całym świecie producentów, którzy oferują wysokiej klasy tokarki i frezarki CNC, umożliwiające nam toczenie, frezowanie czy wiercenie.
Współpracujemy z wieloma branżami, które w swojej codziennej działalności wykorzystują wyprodukowane przez nas detale. Nasi klienci reprezentują branżę medyczną, motoryzacyjną, chemiczną lub spożywczą, w której niezbędne jest zastosowanie precyzyjnie wykonanych elementów.
Kontakt z klientem rozpoczynamy od przyjęcia zapytania poprzez formularz na naszej stronie, e-mail lub w trakcie rozmowy telefonicznej.
Zawsze prosimy o przesłanie dokładnych wytycznych wraz z niezbędnymi rysunkami na bazie których jesteśmy w stanie przygotować wzorcowe sztuki, a wcześniej również szczegółową wycenę. Zapytanie powinno zawierać również rodzaj materiału, z którego ma zostać wykonane zamówienie, dokładną specyfikację techniczną wykonania usługi oraz wymagania dotyczące usługi.
Niezbędne do wyceny jest również podanie nam ilości jednorazowego zamówienia, przewidywanej powtarzalności zamówień w skali bieżącego roku, jak i terminu realizacji i sposobu dostawy. Im większe zamówienie, tym korzystniejsza cena jednostkowa produktu. Wycenę detali wykonujemy maksymalnie do 5 dni roboczych. W cenie uwzględniamy również sposób i koszt dostawy, zależny od wskazań klienta. Istnieje możliwość samodzielnego odbioru wyprodukowanego zamówienia po wcześniejszym ustaleniu terminu.
W przypadku nowego klienta prosimy o przedpłatę na minimum trzy kolejne zamówienia. Dzięki temu obie strony mogą rozpocząć współpracę bez obaw i pomału budować partnerskie relacje oparte na zaufaniu, co w przyszłości będzie skutkowało ustaleniem nowych zasad płatności.
Proces obróbki skrawaniem nazywamy inaczej obróbką ubytkową. Polega ona na usuwaniu naddatku materiału z bryły metalu aż do uzyskania zaplanowanego kształtu. Obróbka CNC to nic innego jak wykonanie powyższego procesu na obrabiarkach CNC (Computer Numerical Control), czyli na maszynach numerycznych sterowanych komputerowo.
Przez lata w procesie obróbki skrawaniem stosowane były maszyny konwencjonalne obsługiwane manualnie przez pracownika, co stwarzało niestety wiele możliwości popełniania błędów. Pracownik ręcznie montował i demontował narzędzia potrzebne w procesie obróbki, kontrolował wymiary produkowanego detalu na każdym etapie produkcji oraz sprawdzał zgodność końcowego produktu z dokumentacją wzorcową. Nie dawało to więc pewności idealnego odwzorowania założeń klienta, ani precyzji produkcji. Dodatkowo obrabiarki konwencjonalne poprzez swoją niedoskonałość nie umożliwiały powtarzalności produkcji, ani szybkiego czasu jej realizacji, co narażało firmę na dodatkowe koszty związane choćby z czasem pracy, czy zwiększoną liczbą odpadów powstających w wyniku błędnej produkcji.
Oczywiście sama maszyna CNC to tylko narzędzie, a konkretne wskazówki wymagane do wytworzenia danego detalu i tak zostają wprowadzone do komputera przez wykwalifikowanego operatora maszyn CNC, który dzięki swojej wiedzy potrafi przełożyć dane z rysunku technicznego lub modelu, na język programu komputerowego zapisanego w sterowniku obrabiarki. Jednakże jakość wyprodukowanego detalu jest nieporównywalnie wyższa niż, gdyby ten sam detal został wytworzony w obrabiarce tradycyjnej. Dzięki minimalizujemy błędy i zapewniamy powtarzalność wytwarzania detalu w produkcji ciągłej, a to było w końcu istotą powstania tego typu obrabiarek.
Obróbka skrawaniem CNC umożliwia nam takie zaprogramowanie urządzenia, które weźmie pod uwagę zarówno projekt, rodzaj materiału, a nawet chropowatość powierzchni, określoną w zapytaniu przez klienta. Oprogramowanie wykorzystywane w maszynach CNC to sekwencja bloków informacji programowo-technicznych, geometrycznych i technologicznych używanych przez układ sterowania CNC na każdym etapie obróbki.
Wykorzystywanie maszyn CNC w produkcji umożliwia zwiększenie jej elastyczności i dopasowania pod oczekiwania rynku. Oczywiście to, na jakich materiałach pracuje dana firma w branży CNC zależy głównie od jej specjalizacji, a co za tym idzie od potrzeb jej klientów oraz od dostosowania do ich oczekiwań parku maszynowego.
Poza podstawowymi zaletami maszyn CNC, jak choćby precyzja i powtarzalność produkowanych detali, możemy dostrzec również te, które nie są zbyt oczywiste dla laików w tej dziedzinie, ale za to są niezwykle istotne dla specjalistów pracujących z maszynami CNC.
Możemy do nich zaliczyć m.in.:
Obróbka na maszynach CNC składa się z trzech etapów:
To projektowanie komputerowe, czyli zaprojektowanie elementu przy użyciu oprogramowania CAD. Polega ono dokładnie na wykonaniu cyfrowego modelu przedmiotu, który planujemy ostatecznie wyprodukować. W tym celu niezbędna jest dokładna dokumentacja przekazana przez klienta do firmy zajmującej się obróbką skrawaniem.
To przetwarzanie projektu CAD w taki sposób, żeby był zrozumiały dla maszyny CNC przy pomocy oprogramowania CAM. Program ten umożliwia zaplanowanie drogi narzędzia tnącego, aż do uzyskania określonej geometrii. Po tym następuje konwersja na kod programu, którego zadaniem jest opisanie kolejności i parametrów ruchów osi obrabiarki CNC.
To ostateczne wykonanie detalu zgodnie z założonym projektem i planem pracy maszyny. Oznacza to w praktyce, że maszyna CNC wykonuje skrawanie wybranego materiału wg wczytanego wcześniej programu CAM, zgodnego z projektem zapisanym początkowo w CAD.
Maszyny CNC są nowoczesną alternatywą dla obrabiarek konwencjonalnych. Zamiast maszyn pełnych pokręteł do ręcznej obsługi przez tokarza czy frezera mamy do dyspozycji, prawie bezobsługowe w procesie produkcyjnym, urządzenia sterowane wbudowanym w nie komputerem. Do obsługi tych urządzeń niezbędny jest również wykwalifikowany pracownik specjalizujący się nie tylko w obróbce metali czy tworzyw sztucznych, ale również potrafiący przepisać w zrozumiałym dla maszyny języku projekt detalu. Przeczytaj również Zalety Obróbki CNC.
W naszej codziennej pracy z metalem wykorzystujemy trzy rodzaje maszyn CNC:
© 2023 All rights Reserved. Designed and powered by ZMZ Radosław Misztela, Kamil Kraska s.c.
Projekt graficzny: Magdalena Mirowska, Zdjęcia: Agnieszka Seklecka